czyli wszystko o gotowaniu. Przepisy kuchenne z dokładnymi opisami sposobu przyrządzenia, oraz składników.
Kuchenne rewolucje

Knedle z truskawkami

06
06
2020

Sezon truskawkowy w pełni i bardzo dobrze 🙂 Dziś na obiadek były Knedle z truskawkami, 😉 To nie pierwsze knedle jakie robiłam, ale zdecydowanie najlepsze. Myślę, że nie ma się tu co rozpisywać. Truskawki, ziemniaczki, mąka, jajo i do dzieła 😉

Kaloryczność:

Całe danie – 2150 g2957 kcal

1 Knedel – ok 50 g – 69 kcal 

 

 

Składniki:

  • Ziemniaki surowe – 1,5 kg ( ugotowanych – 1350 g);
  • Mąka – 400 g;
  • Jajka – 3 szt.;
  • Truskawki – ok 250 g;
  • Sól – ok 1,5 łyżki.

Przygotowanie:

Ziemniaki obieramy i gotujemy w lekko osolonej wodzie.

Truskawki myjemy, odrywamy szypułki i osuszamy.

Ziemniaki po ugotowaniu, wysypujemy na stolnicę i przeciskamy przez praskę (lub przepuszczamy przez maszynkę). Gdy ziemniaki są całkowicie zimne, wbijamy jajka i wsypujemy mąką. Zagniatamy ciasto. O tym ile mąki mamy dodać decyduje ziemniak, nieraz mąki dajemy mniej, niekiedy więcej. 

Odcinamy kawałek ciasta, formujemy gruby wałek i kroimy na kawałki, wielkość orzecha włoskiego. Kawałek ciasta rozpłaszczamy na dłoni na cienki placuszek, na środku układamy truskawkę, dokładnie zlepiamy brzegi i formujemy kształtną kulkę. Odkładamy na oprószoną mąką stolnicę lub talerz.

Knedle gotujemy w lekko osolonej wodzie (ja dodaję do wody 2-3 łyżki oleju). Gotujemy ok 5 minut , czas liczymy od momentu wypłynięcia ich na powierzchnie. 

Knedle podajemy tak jak lubimy najbardziej.Pierwsza szkoła mówi o bułce podsmażonej na masełku z dodatkiem cukru, druga natomiast mówi o śmietanie z cukrem. Wybór należy do Was 😉

Smacznego!!!

Napisz swoją opinię