czyli wszystko o gotowaniu. Przepisy kuchenne z dokładnymi opisami sposobu przyrządzenia, oraz składników.
Kuchenne rewolucje

Pierogi z kurczakiem

29
09
2013

Gospodarność, hmm… tak gdzieś to kiedyś słyszałam. Że niby ja jestem gospodarna. Sprawdziłam właśnie w słowniku, i co widzę: umiejący dobrze zarządzać, zwłaszcza dobrami materialnym. Hmm… i tu już coś mi nie pasuje. Nie to nie ja. Ale cały czas nad sobą pracuję, słowo! Ale jak zwykle nie o tym miało być. A o czym? A o tym. Ugotowałam rosół, no dobra nie ja, moja mama ugotowała 😉 I w tym rosole były między innymi 3 udka z kurczaka. W ciągu jednego dnia człowiek nie jest w stanie tyle zjeść, więc następnego dnia wykorzystałam te udka właśnie do pierogów. Miały być co prawda uszka w pierwszej wersji, ale nie miałam weny na barszcz. Więc wyszły pierogi. Wróć. Wyszły bardzo dobre pierogi 🙂

Składniki na farsz:

  • 3 ugotowane udka,
  • 1 cebula,

Przygotowanie:

Oddzielamy mięso od kości. Obieramy jedną cebulę.Mięso i cebulę mielimy w  maszynce do mięsa. Mieszamy dokładnie i gotowe. Ja nie doprawiam bo mięso było gotowane w rosole więc jest doprawione. I gotowe.

Składniki na ciasto:

  • 3 szklanki mąki,
  • 1 jajo,
  • woda (ciepła, około 0,5 szklanki)

Przygotowanie:

Wysypujemy przesianą mąkę na stolnicę, wbijamy jajko, dolewamy wodę i zagniatamy.  Następnie dzielimy ciasto na kilka części i wałkujemy. Ciasto musi być nie za cienkie, na grubość mniej więcej 4-5 milimetrów. Z ciasta wycinamy kółka, ja do tego używam szklanki do whiskey.  Brzeg ciasta smarujemy wodą wo połowy (żeby lepiej się sklejało). Wkładamy około łyżeczkę mięsa. Składamy. Brzegi przygniatamy widelcem, żeby się nie rozkleiło. I gotowe. Teraz tylko ugotować  w osolonej wodzie z dodatkiem masła, wrzucamy na wrzątek i od momentu zagotowania, ok 4-5 minut (nalezy od grubości ciasta,najlepiej sprawdzić).

Smacznego!!!

Napisz swoją opinię