czyli wszystko o gotowaniu. Przepisy kuchenne z dokładnymi opisami sposobu przyrządzenia, oraz składników.
Kuchenne rewolucje

Pierś z kurczaka w płatkach kukurydzianych

01
08
2013

Wiem, wiem, wiem… nagana się należy jak nic. To nie to , że porzuciłam gotowanie. Nie nie, nic z tych rzeczy. Ja po prostu… nie mam czasu!!! Choć ostatnio dowiedziałam się, a właściwie zdałam sobie sprawę , że nigdy go nie będę miała. Płakać, czy się cieszyć, sama nie wiem. Ale muszę się wreszcie dobrze zorganizować, bo nic z tego nie będzie. Tak grunt to dobra organizacja!!! No, to teraz może o jedzeniu bo to blog kulinarny jest a nie złote myśli Anety.

Co zrobić, żeby twoje dziecko zjadło kotleta bez marudzenia? I to ze smakiem i pędzikiem, ba i poprosi o więcej!!! A zatem co? A zrobić go w płatkach kukurydzianych! Ot co! Jak szybko , jak świetnie chce się powiedzieć!

 

Składniki:

  • 1 pierś z kurczaka,
  • łyżka mąki pszennej,
  • płatki kukurydziane – corn flakes,
  • 2 jajka,
  • olej,
  • sól, pieprz, papryka słodka,

Wykonanie:

Na początek  przekroić fileta kilka kawałków, rozbić tłuczkiem (ja nakładam woreczek na fileta i rozbijam, wtedy w filecie nie będzie dziur). Każdy kawałek doprawić solą, pieprzem, papryką słodką.  Obtaczamy każdy kawałek w mące, w roztrzepanym jajku i na koniec w trochę rozgniecionych płatkach kukurydzianych. Teraz wykładamy kotlety na rozgrzaną patelnię i smażymy z każdej strony. Trzeba pilnować, bo szybko się przypieka, więc ogień na początku duży potem zmniejszamy. I na koniec wykładam na papierowy ręcznik żeby troszkę tłuszczu się pozbyć. I zajadamy!!!

Smacznego dzieciaczki!!!

Napisz swoją opinię